https://lh6.googleusercontent.com/-z-R0qkXADvg/Vcnasv_t6QI/AAAAAAAALmU/rOjK_OQCImA/w1400-h788-no/P7317068.jpg31 lipca 2015 r. członkowie Stowarzyszenia EKOMENA Bogdan Sokalski i Katarzyna Damięcka spotkali się z uczestnikami Półkolonii  w Klubie LOKATOR OSM.

Podczas pro-przyrodniczego spotkania, które  trwało ponad 2 godziny dzieci otrzymały garść informacji o zagrożonych wyginięciem gatunkach ssaków, które zamieszkują nasze morze. Poprzez formę informacyjno-edukacyjną członkowie naszego stowarzyszenia uświadomili dzieciom, że w Polsce, w wodach Bałtyku, mieszkają foki, a ich życiu niestety zagraża ciągłe niebezpieczeństwo, wynikające z degradacji środowiska naturalnego na bałtyckich plażach.

 

https://lh6.googleusercontent.com/-z-R0qkXADvg/Vcnasv_t6QI/AAAAAAAALmU/rOjK_OQCImA/w1400-h788-no/P7317068.jpg31 lipca 2015 r. członkowie Stowarzyszenia EKOMENA Bogdan Sokalski i Katarzyna Damięcka spotkali się z uczestnikami Półkolonii  w Klubie LOKATOR OSM.

Podczas pro-przyrodniczego spotkania, które  trwało ponad 2 godziny dzieci otrzymały garść informacji o zagrożonych wyginięciem gatunkach ssaków, które zamieszkują nasze morze. Poprzez formę informacyjno-edukacyjną członkowie naszego stowarzyszenia uświadomili dzieciom, że w Polsce, w wodach Bałtyku, mieszkają foki, a ich życiu niestety zagraża ciągłe niebezpieczeństwo, wynikające z degradacji środowiska naturalnego na bałtyckich plażach.

 Uczestnicy Półkolonii poznali główne zadania Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego.  Pogadanka była uzupełniona prezentacją multimedialną o życiu i zwyczajach fok i morświnów, o ich problemach z przetrwaniem, niszczonych im siedliskach, wpływie zanieczyszczeń na zdrowie i braku roztropności współczesnych ludzi w korzystaniu ze skarbów bałtyckiej natury. Dzieci rozmawiały o tym, jak postępować by nie niszczyć środowiska, zdobyły cenne informacje dotyczące zasad odpowiedniego zachowania w stosunku do fok.

Chcąc przyczynić się do rozwoju zachowań proekologicznych wśród uczestników półkolonii postawiliśmy na edukację i informację  poprzez dobrą zabawę. Uczestnicy półkolonii podczas spotkania z członkami Ekomeny zdobyli wiele  ciekawych  informacji o ssakach morskich objętych systemem ochrony oraz  stanie środowiska morskiego poprzez pracę w grupach i wspólne działanie. Aby utrwalić zdobytą wiedzę zostały przeprowadzone konkursy z drobnymi nagrodami.

Podczas spotkania z młodymi osobami  dało się odczuć  ich ogromne zainteresowanie problematyką ochrony środowiska, poczucie więzi z przyrodą i przekonanie, że to co robią dla środowiska naturalnego czynią dla siebie, dla własnego dobra. 

Zdjęcia z Półkolonii cz. 1

Zdjęcia z Półkolonii cz. 2

NEWSLETTER

Reklama:

Sponsorzy:

 

 

 

 

Patronat medialny:

 

Partnerzy:

Klub Płetwonurków ARAPAJMA

MORSY

Ostrołęka

 

Zostaw wiadomość:

Gościmy na stronie:

Odwiedza nas 157 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyka

Użytkowników:
4
Artykułów:
361
Odsłon artykułów:
242312

Licznik odwiedzin

0255968
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Ilość odwiedzin
121
721
2574
250099
7162
23461
255968

Twój IP: 54.196.190.32
05:53 18-11-2018

Pogoda dla Ostrołęki:

swiat pogody.pl

Wiadomości z Ostrołęki:

18 listopad 2018

__________________________

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. __________________________

 Copyright © 2018 Stowarzyszenie EKOMENA  Rights Reserved.