XI Odmulanie Omulwi jest już wspomnieniem. Zdaje się, że zgodnie z tegoroczny hasłem było jedynie mgnieniem, .

Po raz pierwszy nasze stowarzyszenie nie tylko brało udział w akcji, ale było jej głównym organizatorem. Nasi goście w ilości kilkudziesięciu osób licznie przybyli z wielu bliższych i dalszych miejscowości, jak Jednorożec, Nidzica,Olsztyn, Ostróda, Łomża, Warszawa. Imprezę swoim patronatem objął i dokonał odprawy na uroczystym rozpoczęciu Wojciech Zarzycki -  Przewodniczący Rady Miasta Ostrołęki. Ciepłą atmosferę spotkania szczęśliwie podgrzewało też wiosenne słońce, bo pogoda nam również dopisała.

Nurkowie spłynęli  z nurtem rzeki od mostu w Krukach, kajakarze popłynęli 10 km odcinkiem z Białobrzegu Bliższego, a część naszych członków zbierała w tym czasie śmieci w sąsiednim lasku miejskim.Impreza była też okazją by  rozpocząć kampanię Stop Plastikowi. Wszystkie opakowania jednorazowe były wyprodukowane z materiałów biodegradowalych. Rękawic jednorazowych do zbierania śmieci nie używaliśmy, zostaną przez nas ponownie użyte. Sądzę, że wielokrotnie jeszcze w tym samym celu.

Gdy już wszyscy dotarli na miejsce przyszedł czas na nagrody, puchar dla najstarszego i najmłodszego uczestnika, także na najpiękniejsze przebranie nurka i w wielu innych kategoriach oraz losowanie nagród. A nie były one małej wartości. Nagrodą główną była w tym roku deska do pływania, drugą co do wartości nagrodą był komputer na rękę dla płetwonurka. Niezależnie od tego, do kogo los się bardziej uśmiechną,ł każdy uczestnik miał powody do zadowolenia i zabrał ze sobą do domu coś więcej, niż pamiątkowy medal i miłe wspomnienia..Na zakończeniu gościliśmy Pana Macieja Kleczkowskiego - Wiceprezydenta Miasta, który przybył na nasze spotkanie wraz z Eweliną Kalinowską.

Powodzenie imprezy nie było to tylko i wyłączenie zasługą Ekomeny. Szczególne podziękowania należą się naszym przyjaciołom państwu Wojciechowskim, Bohdanowi i Małgorzacie, gospodarzom Ostrołęckiej Omulwi. Bez ich gościnności i zaangażowaniu ta impreza nie miała by tak rodzinnego i radosnego nastroju,  jak miała.. To, że niczego nie zabrakło uczestnikom, to zasługa również wiceprezesa naszego stowarzyszenia, kolegi Grzegorza Ziemka i jego żony Izabeli, którzy są motorem i sercem Odmulania Omulwi od początku, już po raz jedenasty. Powodzenie możliwe było też dzięki wsparciu materialnemu i rzeczowemu partnerów i sponsorów

Dziękujemy firmom i osobom,które nas wsparły i pomagały w organizacji imprezy a były to:  Stora Enso, Aqua Marina,  Sonarol,  Kemira, Agro Metal, Kołu Narew nr 38 PZW, Targor-Truck, Europe Direct, Piekarnia Romanowski, JBB Bałdyga, OSP Ostrołęka, MZK, OPK.

Zobacz zdjęcia z imprezy w Galerii.

NEWSLETTER

Reklama:

Sponsorzy:

 

 

 

 

Patronat medialny:

   

Partnerzy:

MORSY

Ostrołęka

 

Zostaw wiadomość:

Gościmy na stronie:

Odwiedza nas 189 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyka

Użytkowników:
3
Artykułów:
400
Odsłon artykułów:
444431

Licznik odwiedzin

0671243
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Ilość odwiedzin
106
124
383
670245
2182
3680
671243

Twój IP: 44.200.86.95
19:23 29-05-2024

Pogoda dla Ostrołęki:

swiat pogody.pl

Wiadomości z Ostrołęki:

29 maj 2024

__________________________

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. __________________________

 Copyright © 2024 Stowarzyszenie EKOMENA  Rights Reserved.