Stowarzyszenie ekologiczne Ekomena podjęło współpracę ze Stacją Morską Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego.

Wiedza dotycząca ekologii i biologii zamieszkujących Bałtyk organizmów jest znana tylko wąskiej grupie odbiorców, dlatego nasze stowarzyszenie w ramach swojej proekologicznej działalności postanowiło edukować młodych mieszkańców Ostrołęki z zakresu ekologii morza.

Tym razem zajęcia dotyczące ochrony bałtyckiej przyrody prowadzone przez Katarzynę Damięcką  odbyły się  w Klubie Lokator dla uczestników zimowisk zorganizowanych przez Ostrołęcką Spółdzielnię Mieszkaniową.

 

 

Stowarzyszenie ekologiczne Ekomena podjęło współpracę ze Stacją Morską Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego.

Wiedza dotycząca ekologii i biologii zamieszkujących Bałtyk organizmów jest znana tylko wąskiej grupie odbiorców, dlatego nasze stowarzyszenie w ramach swojej proekologicznej działalności postanowiło edukować młodych mieszkańców Ostrołęki z zakresu ekologii morza.

Tym razem zajęcia dotyczące ochrony bałtyckiej przyrody prowadzone przez Katarzynę Damięcką  odbyły się  w Klubie Lokator dla uczestników zimowisk zorganizowanych przez Ostrołęcką Spółdzielnię Mieszkaniową.

Spotkanie miało interaktywną formę, wzbogaconą o prezentację multimedialną o życiu i zwyczajach fok i morświnów, o ich problemach z przetrwaniem, wpływie zanieczyszczeń na zdrowie oraz braku roztropności współczesnych ludzi w korzystaniu ze skarbów bałtyckiej natury. Dzieci rozmawiały o tym, jak postępować by nie niszczyć środowiska życia ssaków morskich.  Podczas zajęć  uczestnicy zimowisk obejrzeli materiał filmowy dotyczący ochrony fok i morświnów, poznali główne zadania Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w Helu.

Zdobytą wiedzę uczestnicy zimowisk mogli sprawdzić podczas konkursów z nagrodami. 

Proces edukacji nie skończył się na uczestnikach zimowisk, każde dziecko otrzymało pakiet materiałów edukacyjnych opracowanych i przekazanych przez Stację Morską w Helu  i po powrocie do domu, mogło rozpowszechniać wśród swojej rodziny i znajomych zdobytą wiedzę o środowisku przyrodniczym morza, by zawsze mogło nas zachwycać.

Zdjęcia otrzymaliśmy dzięki uprzejmości OSM.

Link do strony OSM

Zdjęcia zdjęć z zimowiska

NEWSLETTER

Reklama:

Sponsorzy:

 

 

 

 

Patronat medialny:

   

Partnerzy:

MORSY

Ostrołęka

 

Zostaw wiadomość:

Gościmy na stronie:

Odwiedza nas 156 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyka

Użytkowników:
4
Artykułów:
388
Odsłon artykułów:
389816

Licznik odwiedzin

0545185
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Ilość odwiedzin
85
76
278
544486
1427
4859
545185

Twój IP: 3.236.51.151
16:31 21-10-2021

Pogoda dla Ostrołęki:

swiat pogody.pl

Wiadomości z Ostrołęki:

21 październik 2021

__________________________

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. __________________________

 Copyright © 2021 Stowarzyszenie EKOMENA  Rights Reserved.