https://lh3.googleusercontent.com/5T3AyYKsKRwedTitzwqs5zCeNhQQWJi8UdMdqyRduMY=w1223-h917-noW dniach od 30 maja do 11czerwca członek naszego stowarzyszenia Krzysztof Modzelewski wraz z Marcinem Kądzielawa z Tarnowa realizowali swoją przygodę życia na trasie Głównego Szlaku Sudeckiego. Pomysł narodził się w ubiegłym roku gdy wspólnie z Piotrem Nabiałkiem przemierzaliśmy najdłuższy znakowany szlak turystyczny w Polsce czyli Główny Szlak Beskidzki.

 


https://lh3.googleusercontent.com/5T3AyYKsKRwedTitzwqs5zCeNhQQWJi8UdMdqyRduMY=w1223-h917-noW dniach od 30 maja do 11czerwca członek naszego stowarzyszenia Krzysztof Modzelewski wraz z Marcinem Kądzielawa z Tarnowa realizowali swoją przygodę życia na trasie Głównego Szlaku Sudeckiego. Pomysł narodził się w ubiegłym roku gdy wspólnie z Piotrem Nabiałkiem przemierzaliśmy najdłuższy znakowany szlak turystyczny w Polsce czyli Główny Szlak Beskidzki.

Tym razem tylko we dwóch musieliśmy zadowolić się drugim pod względem długości znakowanym szlakiem. Na całej swojej długości ma kolor czerwony. Trasa wycieczki zaczynała się w Świeradowie Zdroju czyli w Górach Izerskich i przez takie pasma jak Karkonosze, Rudawy Janowickie, Góry Kamienne, Stołowe, Orlickie, Bystrzyckie, Masyw Śnieżnika, Góry Złote i Opawskie zakończyła się w Prudniku. Całość trasy to 444km. Przejście tego szlaku zajęło łącznie 13 dni ale pierwszego dnia szliśmy tylko około 2 godzin do Schroniska na Stogu Izerskim i ostatniego dnia ruszyliśmy ze Schroniska pod Biskupią Kopą do Prudnika co zajęło nam około 7 godzin. W pozostałe dni musieliśmy przechodzić średnio 38km a zdarzały się odcinki o długości ponad 40km a jeden raz 50km. Należy również dodać , że na plecach ciężki plecak  ( około 20kg ) do niesienia przez cały dzień. Było ciężko ale warto realizować marzenia i polecamy wszystkim którzy kochają góry przejście tego szlaku. Nocowaliśmy przeważnie w schroniskach PTTK i młodzieżowych  ale również na kwaterach prywatnych a czasami przygarniali nas na nocleg ludzie dobrej woli.  W tej chwili czekamy na weryfikację w Głównej Organizacji Turystycznej PTTK aby otrzymać Diamentową Odznakę GSS za przejście tego szlaku w czasie krótszym niż 18 dni. Mamy nadzieję, że na jesieni odbędzie się w Ostrołęce kolejne SLAJDOWISKO ( spotkanie z podróżnikami ) i wtedy będziemy mogli w szerszym gronie zaprezentować przeżycia z trasy tego szlaku.

Zdjęcia ze szlaku.

 

NEWSLETTER

Reklama:

Sponsorzy:

 

 

 

 

Patronat medialny:

   

Partnerzy:

MORSY

Ostrołęka

 

Zostaw wiadomość:

Gościmy na stronie:

Odwiedza nas 30 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyka

Użytkowników:
3
Artykułów:
403
Odsłon artykułów:
447611

Licznik odwiedzin

0676321
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Ilość odwiedzin
129
219
1545
672839
4718
2542
676321

Twój IP: 3.236.142.143
10:46 22-06-2024

Pogoda dla Ostrołęki:

swiat pogody.pl

Wiadomości z Ostrołęki:

22 czerwiec 2024

__________________________

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. __________________________

 Copyright © 2024 Stowarzyszenie EKOMENA  Rights Reserved.