https://lh3.googleusercontent.com/5T3AyYKsKRwedTitzwqs5zCeNhQQWJi8UdMdqyRduMY=w1223-h917-noW dniach od 30 maja do 11czerwca członek naszego stowarzyszenia Krzysztof Modzelewski wraz z Marcinem Kądzielawa z Tarnowa realizowali swoją przygodę życia na trasie Głównego Szlaku Sudeckiego. Pomysł narodził się w ubiegłym roku gdy wspólnie z Piotrem Nabiałkiem przemierzaliśmy najdłuższy znakowany szlak turystyczny w Polsce czyli Główny Szlak Beskidzki.

 


https://lh3.googleusercontent.com/5T3AyYKsKRwedTitzwqs5zCeNhQQWJi8UdMdqyRduMY=w1223-h917-noW dniach od 30 maja do 11czerwca członek naszego stowarzyszenia Krzysztof Modzelewski wraz z Marcinem Kądzielawa z Tarnowa realizowali swoją przygodę życia na trasie Głównego Szlaku Sudeckiego. Pomysł narodził się w ubiegłym roku gdy wspólnie z Piotrem Nabiałkiem przemierzaliśmy najdłuższy znakowany szlak turystyczny w Polsce czyli Główny Szlak Beskidzki.

Tym razem tylko we dwóch musieliśmy zadowolić się drugim pod względem długości znakowanym szlakiem. Na całej swojej długości ma kolor czerwony. Trasa wycieczki zaczynała się w Świeradowie Zdroju czyli w Górach Izerskich i przez takie pasma jak Karkonosze, Rudawy Janowickie, Góry Kamienne, Stołowe, Orlickie, Bystrzyckie, Masyw Śnieżnika, Góry Złote i Opawskie zakończyła się w Prudniku. Całość trasy to 444km. Przejście tego szlaku zajęło łącznie 13 dni ale pierwszego dnia szliśmy tylko około 2 godzin do Schroniska na Stogu Izerskim i ostatniego dnia ruszyliśmy ze Schroniska pod Biskupią Kopą do Prudnika co zajęło nam około 7 godzin. W pozostałe dni musieliśmy przechodzić średnio 38km a zdarzały się odcinki o długości ponad 40km a jeden raz 50km. Należy również dodać , że na plecach ciężki plecak  ( około 20kg ) do niesienia przez cały dzień. Było ciężko ale warto realizować marzenia i polecamy wszystkim którzy kochają góry przejście tego szlaku. Nocowaliśmy przeważnie w schroniskach PTTK i młodzieżowych  ale również na kwaterach prywatnych a czasami przygarniali nas na nocleg ludzie dobrej woli.  W tej chwili czekamy na weryfikację w Głównej Organizacji Turystycznej PTTK aby otrzymać Diamentową Odznakę GSS za przejście tego szlaku w czasie krótszym niż 18 dni. Mamy nadzieję, że na jesieni odbędzie się w Ostrołęce kolejne SLAJDOWISKO ( spotkanie z podróżnikami ) i wtedy będziemy mogli w szerszym gronie zaprezentować przeżycia z trasy tego szlaku.

Zdjęcia ze szlaku.

 

NEWSLETTER

Reklama:

Sponsorzy:

 

 

 

 

Patronat medialny:

   

Partnerzy:

MORSY

Ostrołęka

 

Zostaw wiadomość:

Gościmy na stronie:

Odwiedza nas 178 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyka

Użytkowników:
4
Artykułów:
394
Odsłon artykułów:
435412

Licznik odwiedzin

0652122
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Ilość odwiedzin
59
143
663
651051
835
2186
652122

Twój IP: 44.197.101.251
07:42 10-12-2023

Pogoda dla Ostrołęki:

swiat pogody.pl

Wiadomości z Ostrołęki:

10 grudzień 2023

__________________________

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. __________________________

 Copyright © 2023 Stowarzyszenie EKOMENA  Rights Reserved.