Szanowni Państwo,

            Miło nam powiadomić że, powstała grupa robocza ( inicjatywna ) do organizowania nowej  lokalnej organizacji turystycznej. Lokalne Organizacje Turystyczne są stowarzyszeniami o nietypowej formule i mogą zrzeszać nie tylko osoby fizyczne jak typowe stowarzyszenia, ale w ich skład mogą wchodzić samorządy, inne stowarzyszenia jak i przedsiębiorstwa działające w obszarze turystyki.

            W jej skład wchodzą delegowani przedstawiciele Miasta Ostrołęki i Powiatu Ostrołęckiego, przedstawiciele lokalnych stowarzyszeń, przedstawiciele przedsiębiorców i osoby fizyczne związane z turystyką. Robocza nazwa tej organizacji turystycznej to Grupa Turystyczna Narew.

 

     Szanowni Państwo,

            Miło nam powiadomić że, powstała grupa robocza ( inicjatywna ) do organizowania nowej  lokalnej organizacji turystycznej. Lokalne Organizacje Turystyczne są stowarzyszeniami o nietypowej formule i mogą zrzeszać nie tylko osoby fizyczne jak typowe stowarzyszenia, ale w ich skład mogą wchodzić samorządy, inne stowarzyszenia jak i przedsiębiorstwa działające w obszarze turystyki.

            W jej skład wchodzą delegowani przedstawiciele Miasta Ostrołęki i Powiatu Ostrołęckiego, przedstawiciele lokalnych stowarzyszeń, przedstawiciele przedsiębiorców i osoby fizyczne związane z turystyką. Robocza nazwa tej organizacji turystycznej to Grupa Turystyczna Narew.

Grupa robocza rozpoczyna akcję informacyjną dotyczącą zamierzanych działań i ich harmonogramu. W planach mamy również zorganizowanie konkursu na nazwę naszej organizacji.  Chcemy dotrzeć z naszymi informacjami do pobliskich samorządów i  stowarzyszeń, które mogą realizować swoje cele statutowe w obszarze turystyki, do przedsiębiorców (gospodarstwa agroturystyczne, przewoźnicy, biura turystyczne ) i osób prywatnych, do wszystkich chcących uczestniczyć w działaniach rozwijającą turystykę w naszym regionie.

Obecny skład grupy to:

1.    Stanisław Giżycki -  przedsiębiorca, założyciel Stowarzyszenia „EKOMENA”, koordynator działań bieżących,

2.    Aldona Kuciej – Dyrektor Wydziału Promocji w Starostwie Ostrołęckim,

3.    Janusz Pawelczyk – przedstawiciel Miasta Ostrołęka,

4.    Marian Krupiński – radny sejmiku wojewódzkiego,

5.    Eugeniusz Gorczyca – KSS „Obrońca”,

6.    Marek Karczewski – Klub Kolarski 24 h,

7.    Kazimierz Godzina – przedsiębiorca (m. in. właściciel „Nowa Ostoja”),

8.    Piotr Grzyb – KTMTS Ostrołęka,

9.     Paweł Niewiadomski – adwokat,

10.                       Bogusław Jerominek – agroturystyka  Zagroda Leśna,

11.                       Tomasz Balicki -  Stowarzyszenie „EKOMENA”

12.                       Wojciech Jarząbek- delegowany przedstawiciel Zarządu Stowarzyszenia „EKOMENA”

            Otworzyliśmy już skrzynkę pocztową Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do korespondencji dla osób zainteresowanych rozwojem naszego projektu a  na stronie  www.ekomena.org.pl  jest  czynna zakładka dedykowana naszemu projektowi ze wskazaniem celów jakie sobie wyznaczyliśmy,    z bieżącymi materiałami dotyczącymi spraw bieżących w tym pracy nad projektem statutu i przewidywanym harmonogramem działań. Uzgodniliśmy, że do 15 grudnia odbędzie się spotkanie informacyjno-dyskusyjne z wszystkimi podmiotami i osobami zainteresowanymi, a w terminie do 15 stycznia zebranie założycielskie stowarzyszenia. Już zaczęliśmy pracę nad statutem. Telefonem kontaktowym jest na razie mój telefon osobisty 696-049-927. Na ten telefon proszę dzwonić w przypadku braku maila (zalecaną formą jest wysłanie sms z nazwiskiem i wtedy oddzwaniam). Poczta ze skrzynki Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. będzie czytana codziennie i odpowiedzi na ewentualne pytania będą udzielane najpóźniej następnego dnia.

Z upoważnienia grupy inicjatywnej

 

                                                                                                                        Stanisław  Giżycki